Хронічний простатит – поліетіологічне захворювання. Його найголовнішою причиною є інфекція, яка передається переважно під час незахищеного статевого акту, а так само гематогенним (через кров), лімфогенним (через лімфу) шляхом.
Фактори ризику, що сприяють розвитку простатиту
Переохолодження.
Гіподинамія або малорухливий спосіб життя.
Ненормальні ритми статевої активності. Тут в зоні ризику і ті, хто веде надмірно активне статеве життя, і ті, хто звик утримуватися від сексу.
Часті закрепи.
Хронічні захворювання або хронічні інфекційні осередки в організмі
Наявність урологічних або венеричних хвороб також підвищує ризик запалення передміхурової залози.
Нездоровий спосіб життя, в тому числі неправильне харчування, постійні стреси, поганий сон і інші стани, які пригнічують імунну систему організму.
Симптоми хронічного простатиту
Це може бути як ниючий біль, так і сильний біль, що може іррадіювати в поперекову область, крижі, промежину або мошонку.
Розлад сечовипускання (дизуричний синдром) — результат збільшення об’єму простати, яка, в підсумку, здавлює сечовід, зменшуючи його просвіт. До них належать відчуття неповного випорожнення сечового міхура, часті позиви на сечовипускання, часті нічні сечовипускання, тонкий струмінь сечі, переривистий сечопуск.
Диспотенція часто виражається в частих нічних ерекціях, стертому оргазмі або погіршенні ерекції. Хворі можуть зовсім відмовитися від статевого життя, якщо еякуляція супроводжується больовими відчуттями. Якщо захворювання запустити, воно може привести до розвитку імпотенції.
Дієтична добавка. Не є лікарським засобом. Додаток №56 до звіту про результати науково-експертної оцінки проекту ТУ У 10.8-00480862-008:2019 від 17.09.2019